هدف بیشتر خانم هایي که کاشت ناخن انجام می‌دهند، زیباتر شدن دست ها یا پاهای شان است اما توجه فرماین👇
معایب جبران ناپذیر کاشت ناخن:
در بعضی ازموارد ،کم دقتی در نوع مواد مورد مصرف درناخن های مصنوعی وکاشت؛ خطای جبران ناپذیری هست. در ادامه می توانید با کلیاتی در این خصوص در سایت دانش بنیان daneshboniyan.ir آشنا شوید:
کاشت ناخن ؛ امروز چالشی متعارف و همه گیر شده است وکمتر خانمی را می‌بینید که در مورد کاشت ناخن نشنیده و حتی آنرا امتحان نکرده باشد، اما باید بدانیدکه این هنر زیبایی پرطرفدار؛ درصورت بی توجهی به نوع مواد مصرف شده کم خطر هم نیست.
دراین فرصت کوتاه ، سعی می‌کنیم نگاهی به انواع ناخن هاي مصنوعی و روشهای کاشت و اشکالات و عوارضی که میتواند داشته باشد، بیندازیم.
انواع ناخن مصنوعی
ناخن مصنوعی رابه 3 گروه تقسیم می‌کنند:
• ناخن های آماده ای از جنس پلاستیک که در فروشگاه هاي لوازم آرایش و داروخانه ها ارائه می‌شود.

• پودرولیکوییدهاو… کاشت ناخن که روی ناخن طبیعی وطی فرآیندکاشت قرار میگیرد.

• ژل هاي UV که در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین روشهای کاشت قلمداد می‌شود.
در هر یک ازسه مورد فوق درصورت بی توجهی یا کم توجهی به مواد مربوطه ؛خطرات و آسیبهایی نه چندان کم خطر ؛ درکمین است.

 • افزایش ربایش مواد شیمیایی با نازک شدن لایه قشری روی ناخن👇
  برای قرار دادن ناخن مصنوعی با انجام کاشت باید روی ناخن طبیعی رابا سوهان هاي برقی ناب صاف و ریز کنند. اینکار واسطه نازک شدن لایه قشری ناخن و ضعیف و آسیب پذیر شدن آن می‌شود.
  دراین شرایط زمانی که مواد شیمیایی ناخن مصنوعی روی سطح نازک ناخن قرار می‌گیرد، احتمال ربایش این مواد سمی از روی سطح ناخن و پوست بالا میرود. برای کاهش این آسیب بجای سوهان کاری؛ لازم است پس از مصرف مقادیر قابل توجهی محلول ” ضدقارچ درست وموثر” ؛ وپس ازخشک شدن این محلول ، با قلم موی مجزا؛ لایه ای از “پرایمر درست” رافقط بر روی ناخن ؛ بکشید وپس از آن اقدام به کاشت کنید.
  افزایش احتمال جدا شدن ناخن از بستر
  کاشت ناخن در شرایطی که به مخصوصاً فرد سعی می‌کند از ناخن بلند خود بهره گیری هاي نادرستی مثل باز کردن در قوطی و… داشته باشد، می‌تواند مشکل ساز شود و اساس را برای جدا شدن لایه قشری ناخن از بستر فراهم کند.هرچه ناخن کاشته شده بلندتر باشد، احتمال بلندشدن ناخن از یستر بیشتر می‌شود.
  مسمومیت و افزایش احتمال ابتلا به سرطان ریه
  شاید این موضوع باورکردنی نباشد، اما تحقیقات علمی اثبات کرده گازهای سمی مواد وارداتی ونامعلوم رایج شده دربازارهای کشورمان که برای کاشت ناخن بهره گیری میشود میتواند واسطه مسمومیت آرایشگر و حتی مشتری شود.
  این نوع از مسمومیت؛ سوای علائم شبیه مسمومیت الکلی، در موارد شدید با علایمی از جمله بروز اختلالات روانی، خونی، کبدی، قلبی- عروقی و تنفسی همراه هست. مواجهه طولانی مدت آرایشگران با این بخارهای سمی میتواندپایه آسم و حتی سرطان ریه باشد.افزایش احتمال ابتلا به اگزما ، پسوریاز ودرماتیتها و….. نیز در کمین مصرف همین مواد وارداتی مجهول الهویه رنگارنگ می باشد
  و مثلا بهره گیری از چسب هاي ناخن هاي مصنوعی می‌تواند مسبب بروز اگزمای تماسی باشدکه در بیشتر موارد نوک انگشتان یا هر ناحیه دیگری که با ناخن مصنوعی در ارتباط باشد، مثل چشم ها و لب ها را درگیر می کند.
  طبق معمول اگزمای تماسی ناشی از این ترکیبات 48 تا 96 ساعت بعد از کاشت ناخن با علائمی مثل سرخی پوست و ضایعات خارش دارد و تاول بروز میکند. اگرچه لاک ناخن ولاک ژلهای وارداتی رایج درمغازه ها هم میتواند مسبب این قضیه باشد.گذشته از اینها ؛در بعضی خانمها به دنبال کاشت، ناخن زرد، قهوه اي و بعد سبز میشود. علت این چالش رشد و تکثیر قارچ هاي میکروسکوپی هست که از کراتین تغذیه می‌کنند.کراتین بخش سخت ناخن هست، اما به دنبال کاشت مرتب ناخن و بهره گیری از چسب کراتین، نازک و ضعیف میشود و مقاومت خودرا در برابر قارچ ها از دست می‌دهد. عفونت قارچی ناخن؛ به شدت واگیردار هست و از یک نقطه ازبدن به سرعت به سرتاسر بدن وخصوصا قلب ، کلیه ها، ریه ها واندامهای تناسلی و…. منتقل می‌شود و پوست مو را نیزدرگیر می کندوحتی این عفونتها ؛اطرافیان فرد را هم درگیر می کندودرمان عفونت قارچی سخت و طولانی مدت وبسا غیرممکن هست. درمان ها حاوی چند بخش هست و حدود 18 ماه طول می کشد . عفونتهای باکتریایی هم میتواند زیر ناخن مصنوعی رشد کند. رنگ این نوع عفونت سبز هست و زیر ناخن هاي طبیعی بلند هم بروز می کند، اما با نفوذ آب داخل ناخن مصنوعی احتمال آن بالاتر میرود.
  جالبتر اینکه ؛چندی پیش دو تیپ سرطان پوست درکشور انگلیس گزارش شد که کاملا مربوط با کاشت ناخن بود.
  یکی از مبتلایان که در سلامت کامل به سر می برده، به دنبال 8 جلسه ترمیم کاشت ناخن در طول یکسال و نفر دوم که 7 سال بزرگتر هست، بعد از 360 جلسه مبتلا

شده هست.
وبالاخره از جمله عوارض نادر کاشت ناخن با مواد مجهول الهویه و…. مرگ هست که آن هم به دنبال پیشروی و شدت یافتن عفونت از نوع باکتریایی رخ میدهد.
مثل همه موادی که تاکنون با رویکرد زیبایی تندرست محور و آرایش سلامت محور ارائه نموده ایم علاوه بر نوینه گری در ارائه تکنیکهایی جدید درهنر کاشت ناخن نیز ازجمله لیکوییدهای رنگی باقابلیت ترکیب باهم و پودرهای رنگی قابل ترکیب با یو وی جایگزین مصرف لاک ژلهای وارداتی بر آنیم تاآسیبهای کار با مواد جامعه بانوان فعال در صنف آرایش را درکنار کاهش وابستگی به واردات ؛به حداقل برسانیم.

 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *